HAKKIMIZDA

1985 yılında Kocaeli / Derince ’de ilk Uzak Doğu spor okulu olarak faaliyetine başlayan Samuray Spor Okulu, bünyesinde birçok Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcular yetiştirmiştir. 
Bölgesindeki uzak doğu sporları malzeme temininde yaşanan sıkıntılar ve ortaya çıkan ihtiyaç nedeniyle spor perakendeciliğine başlayan Samuray Spor, talepler arttıkça bölgedeki diğer spor branşlarına da hizmet vermeye başlamıştır. 1 Şubat 1989’da İzmit Heykel yolunda 18 m2'lik ilk Samuray Spor Mağazasını faaliyete geçirmiştir. 

Mustafa YOLDAŞ önderliğinde uzak doğu sporlarından aldıkları disiplin, alçak gönüllülük, azim ve dürüstlük felsefesi ile ticaret hayatına başlayan Samuray Spor, ilk günkü heyecanını hiç kaybetmeyerek tüm sporculara ürün tedarikçisi olarak Kocaeli lokasyonunda adından söz ettirmeye başlamıştır. Bu dönemde kendi ürünlerini de imal etmeye başlayan Samuray Spor, bölgesinde birçok spor kulübüne ürün tedarik etmiş, Süper Lig takımlarından Kocaeli Spor Kulübü başta olmak üzere birçok futbol kulübüne forma ve ekipman temini konusunda çözüm ortağı olmuştur. Aynı dönemlerde bölge futboluna büyük destekler sağlayan Samuray Spor, pek çok kurum ve kuruluşa hizmet vermiş, sponsorluklar yapmış, sporculara ve kulüplere danışmanlık hizmeti vermiştir. Taleplerin artması ile 2001 ilkbaharında ikinci mağazasını açan Samuray Spor bu aşamadan sonra hızlı bir büyüme trendi izlemiştir. 

Birçok dünya markasına bayilik yapan Samuray Spor, büyüme hedefleri kapsamında 2003 yılında Nike® bölge bayiliğini alarak kurumsal yapılanmasında büyük yol kat etmiştir. 2007 itibariyle çevre illerde de mağazalar açarak hizmet ağını genişletmiştir. 2012'nin başlarında Altyapı ve Amatör Spor Kulüplerine hizmet etmek için hazırlanan ENTERSPORT® Koleksiyonu ile kendi üretim bandımızı kurmuş ve seri imalata başlanmıştır. 2012 itibariyle Levi's® Original Store franchise sistemini de bünyesine katan firmamız Eskişehir ESPARK AVM'de ilk Levi's mağazasını hizmete sunmuştur. Bu mağazamızı Adapazarı (Çark Cad.) ve Afyon (Afium AVM) lokasyonları takip etmiştir. Aynı yıl Puma Takım Sporlarını da bünyesine dahil eden firmamız, Süper Lig'de Akhisar Spor Kulübü ile ilk Profesyonel Futbol Kulübüne hizmet etmeye başlamıştır. İlerleyen yıllarda hizmet kalitesi ile kulüp sayısı artmıştır. Aynı yıl Dünya'da boyut ve içerik olarak ilk olma özelliği taşıyan Nike Football Team Center (Futbol Takım Sporları Mağazası) açılışı ile Türkiye'de Takım Sporları anlayışına farklı bir bakış açısı katmıştır. 

2013 senesinde ERREA® Takım Sporları operasyonunu bünyesine dahil eden Samuray Spor, Voleybol Süper Lig başta olmak üzere, Basketbol dahil pek çok salon takımımıza ürün tedariği konusunda çözüm ortağı olmuştur. 2014 senesine geldiğimizde Adidas® markasını da bünyesine katan firmamız, ilk mağazasını Düzce'de faaliyete geçirmiş ve spor perakendeciliğinde çıtayı bir adım daha atmıştır. 

Bugün itibariyle Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Afyon, Zonguldak ve Düzce illerinde toplam 15 mağazaya sahip olan Samuray Spor, Nike® Perakende ve Nike® Takım Sporları'nın Doğu Marmara, Batı Karadeniz bölge partneri, ERREA® Takım Sporlarında Türkiye Tedarikçisi aynı zamanda Adidas® ve Levi's® 'ın bölge perakende ortağıdır. 

2010 itibariyle Samuray Takım Sporları Departmanı profesyonel anlayışla yenileyen firmamız, bugüne kadar 100 'ün üzerinde Profesyonel Spor Kulübüne Nike®, Puma®, Errea® ve Enter® koleksiyonlarından performans ürünleri ile hizmet vermiştir. Yönetim Stratejisi Samuray Spor, 1985 yılından bugüne kadar tamamen müşteri odaklı çalışmış ve spesifik ürünlere odaklanmıştır. 

Geçmişten bugüne tüm yönetim kadrosu sporun içinde gelmiş ve sporu çok iyi tanıyan bir ekip olmuştur. Kurulduğu günden bugüne sadece Spor Eğitimi ve Perakendeciliği üzerine hizmet veren Samuray Spor, bu alandaki tecrübelerini müşteri ilişkilerindeki kendine özel uygulamalarıyla pekiştirmiştir. Tüm planlamasını günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak gözden geçiren yönetim kadrosu, sürekli mağazaları denetim altında tutmakta, satış danışmanlarını incelemekte ve desteklemektedir. Her geçen gün çıtasını biraz daha yukarılara çıkarma istek ve inancında olan Samuray Spor, geçmişten aldığı kültürü, günümüz perakendeciliği ve teknolojik yeniliklerle harmanlayarak yoluna devam etmektedir.