İade ve Değişim Hakkında;

İADE

Müşteri, kullanılmamış ürünü (Cayma hakkı hükümlerine uygun olarak) 14 gün içerisinde  iade etme hakkına sahiptir. 14 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.
Ticaret Bakanlığı’nın internetten alışverişi kapsayan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu bağlamda da cayma hakkının istisnaları başlığında bulunan İade kargo ücretleri tüketiciye aittir. 


(İADE İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÜRÜN FATURASININ TÜM NÜSHALARI  İLE BİRLİKTE  İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.)

Alıcı: SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
İade Adresimiz: Sanayi Mah. Çarşı Yapı AVM E Blok No:14-15 İzmit / KOCAELİ

Siparişi verilmiş olan ürünün yada ürünlerin niteliğinin bozulacak şekilde kullanması sonucu oluşacak deformasyon, kırılma, yırtılma, aşınma, tüylenme ve benzeri durumların, ürünün yada ürünlerin üzerinde yaratacağı tahribat sonucu, siparişe konu olan ürünün yada ürünlerin tekrar satılamayacak duruma gelmesi halinde, iade kabul edilmemektedir.
İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince, kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

Müşteri ürünü kendisine (orjinalliğini koruyacak biçimde )teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişin den cayması durumunda iade edilen ürün SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.'a ulaştığı andan itibaren (5) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ  üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 

İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince, kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.DEĞİŞİM

SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.’ den alacağınız ürünler, müşteri memnuniyeti ve mesafeli satış sözleşmesi ilkelerince, satış çekincelerini ortadan kaldırmak için;

Ürünümüzü, teslim aldığınız 14 gün içerisinde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. (Ücretsiz gönderim kodu için müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.)

Alıcı: SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Değişim Adresimiz: Sanayi Mah. Çarşı Yapı AVM E Blok No:14-15 İzmit / KOCAELİ

Değişimi istenen ürün gönderilmeden önce müşteri hizmetleriyle görüşülmeli ve onay alınması gerekmektedir.. Deneme harici giyilmiş, esnetilmiş, derisi kırışmış, çok kısa süre/mesafe olsa da dışarıda, evde giyilmiş ve tekrar satılamayacak durumda olan ürünler bu değişime dahil değildir. (ambalajında ve eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmelidir.) Göndermeden önce müşteri hizmetlerinden istediğiniz numaranın stokta olup olmadığını öğrenmeniz işlem çözümü için avantajlı olacaktır.

Müşteri ürünü kendisine (orjinalliğini koruyacak biçimde )teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. 
Müşterinin ürünü değişim talep etmesi durumunda söz konusu ürünün SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.'a ulaştığı andan itibaren (3) gün içerisinde değişim gerçekleşir. SAMURAY SPOR SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ  üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince, kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

İADE DEĞİŞİM KABUL EDİLMEYEN ÜRÜN DURUMLARI

Tarafımıza gönderilecek ürünlerin mutlaka kargo poşeti ile gönderilmesi gerekmektedir.  
Ürünün kutusunda bant, kargo barkodu vb. yapıştırılmamalı. 


Satın alınan ürünler üretim amacına uygun olarak kullanılmalıdır. ( Örneğin; Halı saha ayakkabıları sadece halı sahada kullanılmalıdır.)
Hijyen sebebi ile mayo, çorap, tozluk, tayt vb. ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır.

Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.
Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu takdirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açılma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.
Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.
Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.
İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.
Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.
Su geçirmezlik ibaresi bulunanlar harici (Gore-Tex, Waterproof vs.) ürünle suya dayanıklı değildir.
Tekstil ürünlerin daha uzun ömürlü olması için iç etiketlerinde bulunan bakım ve temizleme talimatlarına uyulmalıdır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR